Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti

Dede Korkut Kitabı

02/03/2019 @ 11:00

Ücretsiz

10-14 Yaş

Dede Korkut Destanı… Trüklerin bilinen ilk destanı… Nurdan Özgür’ün yazdığı oyun, Rasim Aşın yönetiminde 9 Aralık 2014’de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda prömiyerini yaptı. Oyun 10-12 yaş grubuna yönelik, Türk Kültür ve geleneklerinin yansıltıldığı; güç ve akıl ana teması etrafında aile bağları, Türk toplumunda kadınların önemi ve işbirliğinin öneminin vurgulandığı “Dede Korkut Kitabı” adlı oyun beğeniyle izleniyor.

“Her yaş grubu kendine uygun oyun izlenmeli” düşüncesiyle pedagojik ve psikolojik danışman kontorlünde 10-12 yaş grubu için sahnelenen oyun bu özellikleriyle Türkiye’de örnek bir uygulamayı temsil ediyor.

Bildiğimiz oyun formatlarından ziyade daha çok ‘Anıtsal Oyun’ niteliğinde olan oyunda oyundaki kişi fazlalığından dolayı, sahneyi daha sade kullanmak için ve estetik sunumu daha kaliteli kılmak için kuklalar kullanılmış. her bir oyuncu birkaç kukla ile oyun kişilerini canlandırarak estetik yelpazeyi daha da genişletiyor.

Detaylar

Tarih:
02/03/2019
Saat:
11:00
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategorisi:

Mekan

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
Reşatbey Mahallesi, Atatürk Cd. No:1, 01120 Seyhan
Adana, Türkiye
Telefon:
0 (322) 455 35 50

ÖNEMLİ UYARI: Lütfen tüm etkinliklere gitmeden önce ilgili mekanı arayarak etkinliği teyit ediniz. İptal edilen organizasyonlar bizim sorumluluğumuzda değildir.