Ramazanoğlu Kültür Merkezi Kütüphanesi

2013 yılında faaliyete giren Ramazanoğlu Kültür Merkezinde okul öncesi ve çocuk kütüphane salonu ile gençler ve yetişkinler kütüphane salonu bulunmaktadır. Kültür Merkezinde ayrıca tiyatro salonu, söyleşi salonu, bale ve folklor çalışma salonu, fuaye ve sergi salonu gibi bölümlerde bulunmaktadır.

2016 yılsonu istatistiklerine göre 4.427 kitap bulunan kütüphanede, okuyucu sayısı 3.475 iken, 8.120 kayıtlı üyesi bulunmaktadır.

Okul öncesi bölümde çocukların boylarına göre renkli masa ve sandalyeler bulunmaktadır. Ayrıca kitap rafları da yine çocukların boyuna göre alçak yapılmıştır. Oyun halısının olduğu çocukların ayakkabılarını çıkararak girdikleri ve sınırlı oyuncaklarla oynadıkları bir bölüm de düşünülmüştür. Kağıttan oyuncak maketler ve minik oyuncaklarla süslenen kütüphane çocuklar için sıcak bir ortam sunmaktadır. Çok düzenli yerleştirilmiş kitapların arasından, özellikle yeni basım ve kaliteli kitapları incelemek seçmek ve üç adet ödünç almak çocuğunuz ve sizin için keyifli olacaktır.

Kış döneminde Salı'dan Cumartesi'ye, yaz döneminde ise Pazartesi'den Cuma gününe kadar 08:30-17:00 saatleri arasında açıktır.


   Seyhan Mh. Hasan Şaş Blv., Ramazanoğlu Kültür Merkezi No:68 Yüreğir - ADANA

    0 (322) 322 01 11