Çocuk Dostu Mekanlar • 23 Ekim 2020
Yazar: Adana'da Çocuk Olmak

ADANA’DA DOĞAYLA İÇ İÇE VE ÇOCUK DOSTU KAHVALTI MEKANLARI

Çocuklu hayat her anlamda değişiyor. Koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile birlikte tercih edeceğimiz mekanlar konusunda dikkat ettiğimiz hususlar artıyor.

Adana’da Ekim ortası itibariyle bunaltıcı havanın azalması, çocuklarla açık hava mekanlarını tercih etmeyi kolaylaştırdı.

Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak çocuklarınızla gidebileceğiniz “Doğayla iç içe ve çocuk dostu kahvaltı mekanları” nı sizler için derledik.

Yine sitemizde MEKANLAR bölümünde KAHVALTI MEKANLARI ’na daha detaylı fotoğraflarla ve içerikle ulaşabilirsiniz.


YAVUZ STAR HARASI

Sadece hafta sonları açık olan at çiftliğinde saat 9:00-14:00 arası gözünüzü gönlünüzü doyuracak çeşitlilikte “Serpme Köy Kahvaltısı” ve 13:00-22:00 arası “Kendin Pişir, Kendin Ye” hizmeti verilmektedir. Özellikle Pazar günleri yer bulmakta zorluk çekebileceğiniz için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Hem çocuk parkı, hem atlar, kaz, tavus kuşu, köpek gibi birçok hayvanla, çocuklu aileler açık havada keyifli vakit geçirecek.

Adres: Yolgeçen mah. Mersin Yolu Üzeri, Temsa Civarı No:11 01355 Seyhan Adana
Tel: (0534) 663 77 77   / Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.


MEYREM ANA BİNİCİLİK

Sadece hafta sonları ve resmi tatillerde hizmet veren Meyrem Ana Binicilik, çocuklarınızla açık havada keyifle vakit geçirebileceğiniz doğayla iç içe mekanlardan biri. Çocuklarınız binicik eğitimleri alabilir veya at binme aktivitesine katılabilir. Çocuk oyun parkında keyifli vakit geçirebilir. Saat 9:00-13:30 arası “Serpme Kahvaltı”, 14:00-18:00 arası yemek (et, tavuk kavurma, et köfte vb.) ve “Kendin Pişir Kendin Ye” hizmeti vermektedir. Yoğunluktan dolayı gitmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yaptırınız.

Adres: Çukurova Üniversitesi arkasında yeni kurulan stadyumu sağınıza alıp, ışıklardan sola devam ediyorsunuz, Erkan Okullarını geçince 3 km ilerde. Karaömerli mevkii
Tel: 0543 665 17 41 /  Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.


ÇİÇEK KÖY

Adana’da şehirden uzak, yeşillikler içerisinde bulunan Çiçek Köy, 15 dönümlük geniş arazisi ile çocuğunuzun yapabileceği tüm aktivitelere uygun bir mekan. Pazar günleri “Açık Büfe Kahvaltı”, haftanın her günü “Serpme Kahvaltı” ve “Kendin Pişir, Kendin Ye” seçenekleri ile hizmet veriyor. Survivor Parkuru, çocuk oyun alanları, mini hayvanat bahçesi bulunuyor.  Adana’da çocuklarla gidilecek ve keyif alınacak adreslerden biri. Hafta sonları kalabalık olduğundan gitmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yaptırınız.

Adres: Şambaydı Mah. 90008 sok. No:18/A Çukurova/Adana
Tel: (0532) 067 45 01  / Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.


EKOTEPE ORGANİK YAŞAM ÇİFTLİĞİ

Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte şehrin kalabalığından ve koşuşturmasından uzaklaşmak, doğanın içinde rahatlamak  ve alternatif bir gün geçirmek isterseniz EKOTEPE tam size göre. Hafta içi Saat 9:30-13:30 arası “Serpme Kahvaltı”, hafta sonları “Açık Büfe Kahvaltı” hizmeti verilmektedir. 13:30 sonrası Çiftlik Menüsünden yemek siparişi verebilirsiniz. Adana merkeze sadece yarım saatlik mesafedeki çiftliğin çevresi çam ormanlarıyla kaplı, organik bir zeytin bahçesinin içinde yer almaktadır. Dilerseniz organik ürünlerden satın alabilirsiniz. Özellikle Pazar günleri çok yoğun olduğundan, gitmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yaptırınız.

Adres: Kuzgun Köyü No:89 Karaisalı,Adana,TÜRKİYE
Tel: 0532 401 82 84  / Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.


ADANA ATLA TERAPİ

Adana Atla Terapi ve Doğa’da Yaşam Derneği Pazar günleri 9:00-14:00 arası serpme kahvaltı hizmeti vermektedir. Çocuklar için at binme, çocuk parkı, meyve ağaçları, hobi bahçeleri ve kümes hayvanları seçenekleri ile doğa ile iç içe bir alandır. Atla terapi dezavantajlı yada normal gelişim gösteren bireylerin fiziksel, bireysel, davranışsal, sosyal işleyişini geliştirmeye yönelik bir uygulamadır. Gitmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yaptırınız.

Adres: Köklüce Mah. 6246 Sok No:2 Yüreğir/ADANA (Asri Mezarlığından sonraki Bürosan ışıklarından kanal sağınıza kalacak şekilde dönüp, 5 KM düz devam ediyorsunuz. Çiftliğin tabelasını göreceksiniz. )
Tel:  0505 912 43 43 / Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.